Zajęcia teoretyczne – Kształcenie słuchu, Harmonia, Teoria muzyki, Historia muzyki.

Jeśli grasz na instrumencie lub śpiewasz te zajęcia zostały przygotowane z myślą o Tobie. Kształcenie słuchu to jeden z najważniejszych działów edukacji muzycznej. Regularny udział w lekcjach kształcenia słuchu stwarza doskonałą okazję do uzupełniania umiejętności związanych z muzyką, a także pogłębia jej świadomość. Nasza kadra nauczy Cię posługiwać się profesjonalną terminologią, a także słyszeć zależności wynikające z harmonii danego utworu. Bez trudu zagrasz, zaśpiewasz lub zapiszesz usłyszaną melodię.Sprawdzian z zakresu kształcenia słuchu jest obowiązkowym elementem wszystkich egzaminów do wszystkich szkół i wyższych uczelni muzycznych, więc jeśli czeka Cię taki test, warto byś przygotował się do niego wcześniej.

Nauka harmonii pozwoli Ci poznać tajniki łączenia dźwięków we współbrzmienia i akordy. Z naszymi pedagogami nauczysz się harmonizowania melodii, co pozwoli Ci zaaranżować każdą piosenkę zagraną ze słuchu. Zapoznasz się z podstawami budowania własnych ciągów akordowych i kadencji, które staną się podstawą dla Twoich własnych utworów.

Zajęcia z Teorii muzyki Historii muzyki pozwolą Ci zgłębić teoretyczną sferę muzyki. Podczas lekcji teorii muzyki poznasz zasady muzyki, elementy dzieła muzycznego i formy muzyczne, zaś zajęcia z historii muzyki ukażą Ci wspaniałe dzieje form muzycznych, instrumentów i kompozytorów na przestrzeni ostatnich stuleci.

Kurs obejmuje pełen pakiet zajęć teoretycznych (Kształcenie słuchu, Harmonia, Teoria muzyki, Historia muzyki), który można rozbić na poszczególne zajęcia.

Program zajęć dostosowujemy indywidualnie do każdego ucznia lub grupy (w zależności o wybranego trybu zajęć). Kurs prowadzimy na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Na kurs zapraszamy dzieci od 6. roku życia, młodzież i dorosłych.

Zajęcia prowadzimy w trybie indywidualnym stacjonarnie i online.